Sıkça Sorulan Sorular

telve.net nasıl bir platform, dünya da benzer örnekleri var mıdır?

telve.net'de kullanıcılar tarafından paylaşılan bağlantılar bulunur. Oylamalar sonucunda paylaşımlar ön sayfaya çıkar. Bu platforma en benzeyen platform, dünyaca bilinen Reddit.com'dir. Siz de reddit.com'a aşina iseniz telve.net'e alışmak da zorlanmayacaksınız.


Üye olmadan bağlantı ya da metin paylaşabilir miyim?

Üye olmadan içerik paylaşmanız mümkün değildir. İsimsiz paylaşımlara izin vermiyoruz. Hemen üye olmak için tıklayın.


Üye olmadan yorum yapabilir miyim?

Maalesef :(, üye olmadan yorum da yapmanız mümkün değildir. İsimsiz yorumlara izin vermiyoruz. Hemen üye olmak için tıklayın.


Bağlantı ile metin arasındaki fark nedir?

Bağlantılar buraya kopyaladığınız URL'e (tam adres) direk bir bağlantı niteliğindedir. Bağlantının asıl amacı başka bir web sitesinde bulduğunuz içeriğe referans vererek telve.net üzerindeki çeşitli konuları kullanarak farklı topluluklarla referans içeriği tartışma imkânı sağlar.

Metin paylaşımı ise kullanıcıların elleriyle Markdown formatında yazdıkları içeriklerdir. Temel olarak bir dış bağlantı değildir fakat yazdığınız metin de yine de bir dış bağlantı paylaşmanız mümkündür.


Bağlantı gönderdiğimde küçük resim nereden geliyor?

Yeni bir bağlantı gönderdiğinizde telve.net otomatik olarak en iyi resimi, verdiğiniz URL'den (tam adresten) algılar. Yani bu işle sizin ilgilenmenize gerek yoktur.


Gönderdiğimiz bazı bağlantılarda kendiliğinden gömülü içerik oluşuyor?

Benzer şekilde direk resim veya YouTube, Twitter, Facebook gibi platformlardan içerikler paylaştığınız zaman da içerik kendiliğinden paylaşımınıza gömülecektir.şifremi unuttum?
/t/BİNGÖL